نحوه برگزاری آزمون مجازی

نحوه برگزاری آزمون مجازی

- دراخبار, اسلایدر, خبر فوری

 

 

سما لایو برای امتحان - راهنمای ثبت نام و استفاده از سما لایو برای امتحان

 

با تعطیلی دانشگاه ها در پی شیوع ویروس کرونا دانشگاه دامون برای برگزاری کلاس های آنلاین و مجازی و همچنین امتحانات ، برای دسترسی آسان تر و بهتر دانشجویان سامانه سما لایو را معرفی نموده است.  در ادامه این مطلب نحوه استفاده از سما لایو برای امتحان توضیح داده شده است.


سما لایو برای امتحان

 

در صورت داشتن امتحان جاری ، این امتحان بر روی صفحه نخست نمایش داده می شود و دانشجویان با کلیک بر روی دکمه ” مشاهده ”  قادر به مشاهده و پاسخگویی به سوالات خواهند بود.

دانشجویان قادر به مشاهده کلاس های خود در منوی سمت راست می باشند و می توانند با کلیک بر روی هر کلاس ، اطلاعات و امتحانات آن را مشاهده کنند و در صورت داشتن امتحان ، به سوالات پاسخ دهند.

افراد برای پاسخ به سوالات می توانند بر روی دکمه ” بازکردن امتحان ” کلیک کرده و اطلاعات مربوط به زمان امتحان را بررسی نمایند.

دریافت فرم امتحان

با فرارسیدن زمان شروع امتحان ، دانشجویان با کلیک بر روی دکمه مشاهده ” فرم امتحان “ می توانند سوالات را مشاهده نموده و پاسخ دهند.

زمان امتحان به صورت شمارس معکوس نمایش داده می شود و با اتمام زمان ، فرم امتحان بسته شده و دانشجو قادر به پاسخگویی ادامه سوالات نخواهد بود.

پس از ارسال پاسخ هر یک از سوالات ، پیغامی برای دانشجو نمایش داده می شود ، مبنی بر آنکه با کلیک بر روی دکمه تایید ، دیگر بازگشت به آن سوال امکان پذیر نخواهد بود.

پایان امتحان سما لایو

پس از آنکه دانشجو به تمامی سوالات پاسخ دهد ، پیغامی مبنی بر پایان امتحان و سوالی در رابطه با ” ثبت نهایی “ امتحان نمایش داده می شود. با تایید این مورد ، پاسخ سوالات برای استاد ارسال می شود.

مشاهده نمره در سامانه سما لایو

دانشجویان برای مشاهده نمرات خود باید به روش زیر عمل نمایند :

پیغامی مبنی بر اینکه قبلا در این امتحان شرکت داشته اید نمایش داده می شود.

در صورت شرکت در امتحان و ثبت نمره توسط استاد ، نمره امتحان برای دانشجو در این صفحه نمایش داده می شود.

امکان بازبینی سوالات در سما لایو برای امتحان

تصویر زیر مربوط به فرم امتحانی است که امکان بازبینی ندارد و بازگشت به سوالات پاسخ داده شده امکان پذیر نخواهد بود.

تصویر زیر ، مربوط به فرم امتحانی است که دارای قابلیت بازبینی می باشد که دانشجویان با کلیک بر روی اعداد پایین صفحه ، می توانند سوالات مختلف را مشاهده کرده و درصورت نیاز ، سوالات را ویرایش نمایند.

در سامانه سما لایو امتحان ، پس از پاسخ به تمامی سوالات پیغامی مبنی بر پایان امتحان و سوالی در رابطه با بازبینی سوالات و ثبت نهایی امتحان پرسیده می شود که درصورت تایید ، پاسخ سوالات برای استاد ارسال می شود.


سما لایو برای امتحان